Hande Yener Verdiği Röportajda ‘Kadınlar adına özgürlük diliyorum’ dedi

Hande Yener Verdiği Röportajda ‘Kadınlar adına özgürlük diliyorum’ dedi
Hande Yener Verdiği Röportajda ‘Kadınlar adına özgürlük diliyorum’ dedi
11 Ağustos 2021

Başarılı şarkıcı bu yıl düzenlenen Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri’nde ‘En İyi Popçu’ seçilen bu yıl 48 yaşına giren Hande Yener yapılan röportajda kendisine gelen “Geceye nasıl hazırlandınız?” soruya şu sözleri söyledi:

“ Bu geceye iki file çorapla hazırlandım. Kadınlar adına özgürlük diliyorum.” dedi.


Şarkıcı Ece Seçkin’in Tweete Olay oldu. Haberin devamını okumak için tıklayınız:


Hande Yener Kimdir?

Hande Yener kimdir

Hande Yener kimdir

Asıl tam adı Makbule Hande Özyener, asıl bilinen sahne adıyla Hande Yener, 12 Ocak 1973 tarihinde gözlerini dünyaya açmıştır. Türk şarkıcı ve söz yazarı olan Hande Yener, İstanbul’un Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. Hande Yener, ortaokul hayatından sonrasında ailesi Hande’nin konservatuvara gitmesine izin vermeyince Erenköy Kız Lisesi’ne başladı ama Erenköy Kız Lisesi’ni beğenmedi ve ikinci sınıfta liseyi terk etti hemen sonrasında ise evlendi.

Gündeme bomba gibi düşen çıkış yaptığı 2000 senelerinin başından bu yana çok sık arayla çıkardığı albümler ile birlikte Türk pop müziğinde akıllara ilk gelen şarkılardan biri olmuştur. Yaptığı müziğinin yanı sıra kıyafetleri, olay sözleri, Demet Akalın ile bir dönem kavgalı olmaları ve sık sık yenilediği giyim tarzı ve baştan aşşağı yenilediği imajıyla tüm Türkiye’ye adından bahsettirmiştir.

Bir aralar kendi müzikal tarzında da değişiklikler yapmıştır. Pop müzikten elektronik müziğe geçtiği o dönemde yaptığı “bakkal müziği” benzetmesi yüzünden çeşitli tartışmaların, eleştirmenler tarafından gelen linçlerin içinde yer almıştır. Müzik kariyerindeki sürekli değişen kararları ve kişiliği sık sık müzik eleştirmenleri tarafından incelenerek yorumlanmıştır.

Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden olan Demet Akalın ile yaptığı tartışmalar, kavgalar ile Türkiye’de magazin kanallarında ya da gazetelerde gündem olmak için klasik olmaya başlamıştır.

Küçük yaşlarından itibaren hayali olan şarkıcılık düşlerini gerçekleştirmek için dev isim olan ünlü şarkıcı Sezen Aksu’ya ulaşmaya çalıştı. O dönemlerde geçimini sağlamak için tezgahtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığı ile ünlü şarkıcı Sezen Aksu’yla tanıştı. Sezen Aksu’nun yanında bir zamanlar geri vokallik yaptıktan bir süre sonra Altan Çetin ile çalışarak yapmış olduğu ilk stüdyo albümü Senden İbaret’i 2000 senesinde müzik piyasasında yayımladı.

Hande Yener Stüdyo Çalışmaları Ve Daha Fazlası

Bu ilk stüdyo albümün ardından MÜ-YAP sertifikalı olan Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002 senesinde), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004 senesinde) ve Apayrı (2006 senesinde) dahil olmak üzere çeşitli yapıda başarılar yakalamıştır. 2000 senesinin en iyileri arasında birincilik ile gösterilen albümler hazırlayıp satışa sunmuştur.


Halil İbrahim Göker Trafikte Tartıştığı Kişinin Yüzüne Tüküren Irmak Arıcı’ya Lama Dedi. Haberin devamını okumak için tıklayınız:


“Sen Yoluna… Ben Yoluma…”, “Romeo”, “Kırmızı”, “Yalanın Batsın”, “Acele Etme”, “Kelepçe”, “Aşkın Ateşi”,  “Sopa”, “Bodrum”, “Sebastian”, “Ya Ya Ya Ya”, “Naber”, ve “Mor” gibi daha birçok şarkısı hit olmuştur.

Hande Yener stüdyo çalışmaları ve daha fazlası

Hande Yener stüdyo çalışmaları ve daha fazlası

Farklı imajların kadını olan Yener, hayranı olduğu ve çoğu konuşmalarında övgülerle bahsettiği Madonna en başta olmak üzere birçok isimden etkilenmiştir. İmajı, klipleri ve performansları ile Madonna’nın da aralarında olduğu çeşitli kişiler ile benzer nitelikte bulunarak sıkça karşılaştırıldı.

Hande Yener, uzun yıllar boyunca dinlenebilecek albümler yapmayı istediğini her defasında belirtmiştir ve müziğini güncel tutma çabası içinde olduğunu sürekli söylemiştir. Türkiye’de 2000 senesinde tek bir albümü bir milyondan fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olmasıyla hem kayıtlara geçti hem de bu durum ününe ün katmıştır. 2013 senesinde sosyal medya platformlarından biri olan YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı ünvanını almıştır.

Aynı yıl içerisinde kısa bir dönem ses yarışması Veliaht’ın jüri koltuğunda Hande de vardı. LGBT topluluğu tarafından bir zamanlar gey ikonu olarak benimsenen Yener, 2008 senesinde Kraliçe Fabrika’da isimli filmine bu sıfatla konuk olmuştur. 2015 senesinde iş dünyasına atılarak çeşitli yerlerde gece kulübü ve ayrıca plajlar da işletmeye başlamıştır. Bu zamana kadar beş Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü ile beraber bu ödüllerinde üstüne onlarca ödül kazandı.

Hande Yener’in Müzik Çalışmaları Hakkında Daha Çok Ayrıntı

Hande Yener, 2017 senesinin Ocak ayında Ülker Sports Arena’da yapılan Türkiye Basketbol Ligi All-Star’ın devre arasında füzel ve başarılı kadın Yener, sahneye çıkmıştır. Sonraki ayda Arnavutköy’de VIP Room isimli gece kulübünü kendisi işletmeye başlamıştır. Haziran ayında on üçüncü albümü olan Hepsi Hit Vol. 2’yi çıkarmıştır ve İzmir, Çeşme’deki işletmesi Neo’nun açılışını düzenlemiştir. Albümün çıkış şarkısı olan “Bakıcaz Artık”, isimli şarkısı Türkiye’de iki numaraya kadar yükselmiştir.

2009 senesinde, İstanbul’da düzenlenen Onur Yürüyüşü’ne katılmıştır ve Türkiye’de bulunan eşcinsellerin hakları ile ilgili şöyle bir açıklamada bulundu:

Hande Yenerin müzik çalışmaları hakkında daha ayrıntı

Hande Yenerin müzik çalışmaları hakkında daha ayrıntı

“Türkiye’deki eşcinsellere değer verildiğini açıkçası sanmıyorum. Eşcinseller hiç yokmuş gibi davranılıyor. Bu da beni üzüyor ve çok üzücü bir durum. Onların da her insan kadar hakları var. Herkesin onların haklarını koruması gerekir. Her ne sorun ile karşılaşırsanız karşılaşın şunu bilinki kendinizi sevmekten asla ama asla vazgeçmeyin. Özgürlükleriniz ve yarınlarınız sizin ellerinizde yarınlarınız için yola devam!” ifadelerini kullanmıştır.

Gmag dergisinden olan Emir Akgün, şarkıcının bu yürüyüşe katılımının “açıkçası kimileri için akıllıca bir reklam, kimileri için de oldukça samimi ve olması gereken bir davranış” olarak değerlendirildiğini açıklamıştır.

Müzisyen ve şarkıcı olan Bedük, “İkon dediğiniz şey öyle bir anda ya da aniden bir albümle olmaz. Zaman içinde tabular yıkmış, bence taşlar oynatmış ve o komünite için ekstra bir şey yapmış olması gerekir. George Michael gibi olabilir, Madonna da olabilir hatta Zeki Müren de olabilir fakat Hande değil.” şeklinde bir açıklama yapmıştı ve Yener’in gey ikonu olma konusunda olamayacağını söylemiştir.

Hande Yener Hangi Dallarda Ödül Aldı Ve Hande Yener’in Müzik Kariyer Geçmişi Hakkında Bilgi

Türkiye’de düzenlenen Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde Hande Yener, bir sürü dalda adaylık elde etmiştir, ancak Yener, bu adaylıklardan sadece dört tanesini kazanabildi.

2008 senesinde yapılan MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde En İyi Türk Sanatçı dalında aday gösterilmiştir ama ödülü Emre Aydın kazanmıştır. 2009 senesinde Avrupa Birliği Kalite Ödülleri tarafından Onur Ödülü’nü almaya layık görülmüştür.

Hande Yener hangi dallarda ödül aldı

Hande Yener hangi dallarda ödül aldı

2013 senesinde yapılan 3. Pal FM Müzik Ödülleri’nde En İyi Sahne Performansı dalında ödül kazanmıştır. Siyaset Dergisi Ödülleri’nden 2007 yılı, 2011 yılı ve 2012 yılında, Yılın Türk Pop Müzik Kadın Sanatçısı ödülünü genç ve güzel şarkıcı almıştır.  “Romeo”, , “Kırmızı”, “Sen Yoluna… Ben Yoluma…” ve “Yalanın Batsın” gibi şarkılarıyla Sabah’ın 2000’li yılların En Sıcak Yaz Şarkıları listesine dahil olmayı başarmıştır.

Güzel Şarkıcı Hande Yener Kaç Yaşında – Kaç Doğumlu?

Güzel şarkıcı olan Hande Yener, uzun seneler boyunca dinlenebilecek albümler yapmak istediğini her defasında söylemiştir ve yapmış olduğu müziğini güncel tutma çabası içinde olduğunu da söylemiştir. Türkiye’de 2000 yıllında bir tek albümü bir milyondan fazla satış sağlamıştır ve bir milyondan fazla satış yapan az sayıdaki şarkıcılardan biri olması ile hem kayıtlara geçmiştir hem de bu durum bugunkü ününün temelini oluşturmuştur.

Hande Yener kaç yaşında ve kaç doğumlu

Hande Yener kaç yaşında ve kaç doğumlu

Güzel şarkıcı Hande Yener, 48 yaşındadır ve başarılı şarkıcı 12 Ocak 1973 tarihinde doğmuştur. Yener, İstanbul- Kadıköy’de dünyaya gelmiştir.

Ünlü Şarkıcı Hande Yener Boy – Kilo Ve Burcu Nedir?


Ünlü şarkıcı Hande Yener’in gündeme adeta fırtına gibi düşen çıkış yaptığı 2000’li yıllarından başından bu yana çok sık ara ile çıkarmış olduğu albümlerle birlikte önemli şarkıcılardan biri olmuştur. Türk pop müziğinde akıllara ilk gelen şarkılardan biri olmayı başaran şarkıcının müziğinin yanı sıra hem kıyafetleri hem olay sözleri hem de Demet Akalın ile bir zamanlar kavgalı olmaları ve sık sık yenilediği giyim tarzı ve baştan aşşağı yenilediği imajıyla tüm Türkiye’ye adından bahsettirmiştir.

Hande Yener boy kilo burcu ne

Hande Yener boy kilo burcu ne

Ünlü şarkıcının hayranları boyunu, kilosunu merak edip internette araştırmıştır. Bizde sizler çok merak edip internette araştırdığınız için aşşağıdaki bölümümüzde Hande Yener’in boy, kilo ve burcunu belirttik.

 • Hande Yener’in boyu: 164 cm’dir.
 • Hande Yener’in kilosu: 55 kilodur.
 • Hande Yener’in burcu: Oğlak burcudur.

Hande Yener Aslen Nereli?

Farklı imajların kadını olan Yener, hayranı olduğu ve konuşmalarının hemen hemen hepsinde övgülerle bahsettiği Madonna en başta olmak üzere birçok isimden etkilenen Hande Yener, aslen İstanbulludur.

Başarılı Şarkıcı Hande Yener’in Şarkıları Ve Albümleri Nelerdir?

Türkiye’de paılmış olan Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde Hande Yener, birçok dalda adaylığa layık görülmüştür ama ne yazık ki Yener, bu adaylıklardan dört tanesini kazanabildi.

Hande Yenerin şarkıları albümleri nelerdir

Hande Yenerin şarkıları albümleri nelerdir

Hande Yener’in Diskografisi

 • Senden İbaret (2000 senesinde)
 • Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002 senesinde)
 • Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004 senesinde)
 • Apayrı (2006 senesinde)
 • Nasıl Delirdim? (2007 senesinde)
 • Hipnoz (2008 senesinde)
 • Hayrola? (2009 senesinde)
 • Hande’ye Neler Oluyor? (2010 senesinde)
 • Teşekkürler (2011 senesinde)
 • Kraliçe (2012 senesinde)
 • Mükemmel (2014 senesinde)
 • Hepsi Hit Vol. 1 (2016 senesinde)
 • Hepsi Hit Vol. 2 (2017 senesinde)

Hande Yener’in Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

 

Kariyerinin ilk dönemlerde geçimini sağlamak üzere tezgahtarlık yaptığı mağazaya gelen ünlü oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar aracılığı ile Türkiye’nin minik serçesi olan ünlü şarkıcı Sezen Aksu ile tanıştı.

Sezen Aksu’nun yanında bir zamanlar geri vokallik yapan Hande Yener’e hem ulaşabilceğiniz hem de güncel yazılarını, fotoğraflarını,videolarını görebilceğiniz orijinal sosyal medya hesapları şu şekildedir:

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler