Jetex krem nedir? Jetex krem geciktirici olarak kullanılır mı? 

Jetex krem nedir? Jetex krem geciktirici olarak kullanılır mı? 
Jetex krem nedir? Jetex krem geciktirici olarak kullanılır mı? 
24 Nisan 2022

Jetex krem nedir? Jetex krem Jetex anestezik krem veya Jetex anestezi kremi olarak da bilinen, birçok kullanım alanına sahip olan uyuşturucu kremler arasında yer alır. Jetex krem ne işe yarar? Özellikle ağda öncesinde uyuşturucu krem olarak tercih edilen bu krem cinsel ilişkilerde de kullanılabiliyor. Erkeklerin erken boşalma probleminin önüne geçmek için kullandığı Jetex krem geciktirici görevini üstleniyor. Jetex krem geciktirici nasıl kullanılır?

Jetex krem nedir? Jetex krem geciktirici olarak kullanılır mı? yazımız Jetex krem prospektüsü baz alınarak yazılmış, herhangi bir öneri veya tavsiyeye yer verilmemiştir.

Dikkatinizi çekebilir: Locacortene-vioforme krem ne işe yarar? Locacortene-vioforme sivilce yapar mı?

Jetex krem nedir?

Lokal anestezik yani uyuşturucu kremler grubunda yer alan Jetex krem kendine has kutularında prospektüsü ile birlikte 5 g’lık veya 15 g’lık alüminyum tüplerde satışa sunuluyor. Deri üzerine uygulandığında geçici hissizlik ile duyu kaybını sağlayan Jetex krem deri üzerine, genital (üreme organı), mukozaya ve bacak ülserlerine uygulanır. Jetex krem ne kadar hissizlik ve duyu kaybı sağlasa da uygulanan bölgeye dokunduğunuzda his mevcuttur. Jetex krem içeriği aşağıdaki şekildedir.

 • Etken maddesi; 1 gram krem 25 mg lidokain ve 25 mg prilokain içerir.
 • Yardımcı maddeler; Polioksietilen yağ asidi esteri, poliakrilik asit, sodyum hidroksit ve saf su içerir.

Bu krem Jetex anestezik krem veya Jetex anestezi kremi olarak da biliniyor. Etkili içeriği ile hemen herkesin gönül rahatlığıyla kullandığı Jetex krem daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyor. Jetex krem ağda sırasında acıyı hafifletmek için kullanılırken çocuklarda kulak deldirme işlemlerinde kullanılıyor. Aynı zamanda deneyenler Jetex krem basur ağrıları ve sancıları için de etkili olduğu söyleniyor. Erkekler ise Jetex krem cinsel ilişki de yaşadıkları erken boşalma problemi için kullanıyor. Jetex krem geciktirici olarak da adını duyuran kremlerden biri olduğunu biliyor muydunuz?

Jetex krem ne işe yarar?

Bu krem uzmanlar tarafından da sıkça tercih edilen ve cerrahi işlemlerde kullandığı kremlerden biridir. Jetex kremin halk arasında ne için kullandığından az çok bahsettik. Peki Jetex krem ne için kullanılır?

 • Jetex krem, iğne uygulaması ve küçük deri cerrahisinde, girişimden önce deri üzerinde ağrının azaltılması için kullanılır.
 • Jetex krem ayrıca, cerrahi girişimlerden veya diğer lokal anesteziklerin enjeksiyonla uygulanmasından önce genital mukoza üzerine uygulanabilir.
 • Jetex krem bacak ülserlerinde temizlemeyi kolaylaştırmak için ağrının giderilmesinde kullanılır.

Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi Jetex krem dövme, ağda, epilasyon, piercing gibi acılı işlemler öncesinde kullanıldığında acıyı azaltır. Jetex krem etken maddesi ve etkileri sayesinde doktorların da gözde anestezik kremi haline geldi. Jetex krem ağda öncesinde nasıl kullanılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Jetex krem nasıl kullanılır?

Doktorunuz kullanım amacınıza göre doz ve süre ayarı verecektir. Jetex krem genital bölgeye, deri üzerine ve bacak ülseri için farklı şekillerde ve miktarlarda kullanılır. Jetex krem prospektüsü veya doktor önerisine uygun şekilde kullanın. Jetex krem karton kutunun içerisinde prospektüsü ve tüp ile satılır. Tüpün kapağındaki sivri uç ile koruyucu membranı delebilirsiniz.

Jetex krem nasıl uygulanır?

 • Deri üzerine tahta bir spatula yardımıyla ince bir tabaka uygulayın
 • Plastik sargı gibi hava geçirmez bir madde ile üzerini örtün.
 • En az 1 saat en fazla 5 saat boyunca 10 cm karelik bölgeye yaklaşık 2 g uygulayın.
 • Hastane ortamında daha derin bir anestezinin gerektiği durumlarda; En az 2 saat, en fazla 5 saat boyunca 10 cm karelik bölgeye kalın bir tabaka şeklinde yaklaşık 1.5-2 g uygulayın.

Jetex krem deri problemlerinde nasıl uygulanır?

 • Atopik dermatit veya deri üzerinde küçük yumrular oluşması ile meydana gelen hastalık tıptaki ismi ile molluscum gibi deri problemleriniz var ise, 15-30 dakika gibi daha kısa bir uygulama süresi yeterlidir.

Jetex krem genital bölgeye nasıl uygulanır?

 • Genital siğillerin çıkarılması gibi lokal lezyonların cerrahi işlemlerinden 5-10 dakika önce doktorunuz veya hemşireniz tarafından uygulanır. Normal doz 5-10 dakikalık girişimler için 5-10 g Jetex krem yeterlidir. Uygulanan bölgenin üzeri kapatılmalıdır.
 • Erkek genital derisi için normal doz 15 dakika boyunca 10 cm karelik alan üzerine 1 g’dır.
 • Kadın genital derisi için normal doz 60 dakika boyunca 10 cm karelik alan üzerine 1-2 g’dır.

Jetex krem bacak ülseri için nasıl uygulanır?

 • Bacak ülserlerinde 10 cm karelik bölgeye 1-2 g, en fazla 10 g krem kalın bir tabaka halinde uygulanır.
 • Krem bacak ülserlerine uygulama sonrasında üzeri hava geçirmeyecek şekilde plastik bir sargı ile sıkıca örtülmelidir.
 • Uygulama süresi en az 30 dakikadır.
 • Krem bir gazlı bez ile silinir.
 • Krem temizlendikten sonra hemen yıkama işlemine geçilir.

Jetex krem hamilelikte kullanımı

Özellikle doğumları yakın ve gebelik haberini yeni alan anne adaylarının akıllarındaki Jetex krem hamilelikte kullanılır mı? sorusu bu bölümde yanıt buluyor. Bu kremin doktor önerisi olmadan özellikle genital bölgeye uygulanması doğru değildir. Doğumu yakın olan anne adaylarının genital bölgelerine uyguladığı Jetex krem olası sancıları hafifleterek bebeği tehlikeye atabilir. Bir doktora danışmadan Jetex krem kullanılması hamileler için sakıncalıdır.

Jetex krem emzirme döneminde kullanımı

Yapılan çalışmalar sonucunda oluşturulan verilere göre Jetex kremin anne sütüne çok düşük miktarda geçebildiği ancak bebekler için herhangi bir risk oluşturmadığı belirtilmiştir. Her durumda olduğu gibi emziren annelerin de bu kremi kullanmadan önce doktora danışmasında fayda var.

Jetex krem bebeklerde ve çocuklarda kullanımı

 • Yeni doğan ve 3 aylıktan küçük bebeklerde en fazla 10 cm karelik bölgeye en fazla 1 g krem uygulanır ve uygulama süresi 1 saati aşmamalıdır.
 • 3-12 aylık bebeklerde en fazla 20 cm karelik bölgeye en fazla 2 g krem uygulanır ve uygulama süresi 1 saattir.
 • 1-6 yaş arası çocuklarda en fazla 100 cm karelik bölgeye en fazla 10 g krem uygulanır ve uygulama süresi 1 saattir.
 • 6-12 yaş arası çocuklarda en fazla 100 cm karelik bölgeye en fazla 10 g krem uygulanır ve uygulama süresi 1 saat en fazla 5 saattir.

Dikkat: Bebeklerde ve çocuklarda Jetex krem kesinlikle genital bölgeye uygulanmaz.

Jetex kremin yan etkileri nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Jetex kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir diyerek başlamalıyız. Jetex krem polioksietilen yağ asidi esteri içerdiği için deri reaksiyonlarına sebep olabildiği gibi özellikle geniş deri yüzeylerine ve bilhassa da oklüzyon altında uygulandıklarında kalp ritim bozuklukları, nefes alma zorluğu, koma ve hatta ölüme yol açabilir. Jetex kremin belirtileri yaygın, yaygın olmayan ve seyrek görülen yan etkiler olarak incelenir. Bu reaksiyonlar genellikle kısa sürelidir ve zamanla etkileri azalır.

Yaygın görülen yan etkiler:  

 • Uygulanan bölgede solukluk, kızarıklık ve şişlik (ödem).  
 • İlk uygulama anında deride hafif yanma, kaşınma

Bunlar Jetex kremin hafif yan etkileridir ve kısa süre içerisinde ortadan kaybolur.

Yaygın olmayan yan etkiler:

 • İlk uygulama anında hafif yanma, kaşınma (uygulama bölgesinde)
 • Uygulama bölgesinde karıncalanma
 • Deride irritasyon (uygulama bölgesinde)

Seyrek görülen yan etkiler:

 • Methemoglobinemi (derinin mavi-gri renge dönüşmesi)
 • Özellikle deri problemi olan çocuklarda (atopik dermatit veya siğil) uygulama bölgesinde küçük kırmızı noktalar görülebilir.

Jetex krem muadili

Genellikle Jetex anestezik krem olarak bilinen ve etkilerinden memnun kalınan bir kremdir. Jetex krem içeriğine alerjisi bulunan kişilerde uzmanlar muadilini reçete edebiliyor. Siz de eczanelerden Jetex krem yerine aşağıdaki kremleri temin edebilirsiniz. Aşağıda Jetex krem muadilleri ve fiyatları yer alıyor.

 • EMLA %5 krem – (295.89 TL)
 • LIDORIN %5 krem – (70.17 TL)
 • LOCPYNOL %5 krem – (283.12 TL)
 • LOKARIL %5 krem (10 G) – (123.88 TL)  
 • LPKAIN %5 krem 5 gr – (46.52 TL)
 • R-LATE %15+%5 Deri Spreyi çözelti (6.5 ml) – (310.34 TL)

Jetex krem kaç lira?

Tüm eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz Jetex krem fiyatı 2022 yılında 130,71 TL olarak güncellenmiştir. Jetex krem reçete edilse bile eczanelerden ücretli şekilde almanız gerekir. Jetex krem SGK tarafından ödenen ilaçlar arasında yer almaz.

Jetex krem hakkında merak edilen sorular

Bu bölümde Jetex krem hakkında merak edilen ve sık sorulan sorulara yer verdik. Eğer yazımızda aradığınız soruyu veya cevabı bulamadıysanız bu bölüme mutlaka göz atmalısınız.

Jetex krem geciktirici olarak kullanılır mı?

Jetex krem bu amaçla üretilen bir krem değildir. Ancak birçok kişi bölgesel uyuşturma özelliğinden dolayı Jetex kremi geciktirici olarak kullanıyor. Peki ama Jetex krem geciktirici nasıl kullanılır? Doktor önerisi ile kullanılması gerektiğinden dikkatli uygulama yapılmalıdır.

Jetex krem reçetesiz alınır mı?

Hem eczanelerde hem marketlerde bulunan Jetex krem reçetesiz olarak satın alınabilir. Peki Jetex krem nasıl alınır? Dilerseniz size en yakın eczaneden veya online alışveriş sitelerinden temin edebileceğiniz bu kremler artık kozmetik ürünleri satan mağazalarda bile raflarda gözümüze çarpıyor. Jetex krem eczanede satılıyor mu? sorusuna da bu şekilde cevap vermiş olalım.

Jetex krem cinsel ilişkide kullanılır mı?

Kadınlarda cinsel ilişki öncesinde acıyı önlemek için kullanılan Jetex krem cinsel ilişki de erkeklerin erken boşalma problemini erteliyor.

Jetex krem devlet ödüyor mu?

Jetex krem reçete edilse bile eczanelerden ücretli şekilde almanız gerekiyor.

Jetex krem SGK karşılıyor mu?

Jetex krem SGK tarafından ödenen ilaçlar arasında yer almıyor. Jetex krem devlet tarafından ödenmez

Jetex krem kaç dakikada etki eder? ve Jetex krem etkisi ne kadar sürer?

1 saat içerisinde etkisini gösteren Jetex krem ortalama 4-5 saat etkisini sürdürür, bu süreden sonra etkisi kalmaz.

Jetex krem işe yarıyor mu?

Jetex krem kullananlar sonuçlarından oldukça memnun kalıyor ve kullanacaklara gönül rahatlığı ile öneriyor. Ancak her ilaç gibi Jetex kremin de doktora danışmadan kullanılması önerilmez.

Jetex krem vajinaya sürülür mü?

Evet Jetex krem vajina için kullanılabilir. Özellikle doktorların genital siğillerin tedavisinde kullandığı ve cerrahi işlemlerde uyguladığı Jetex kremin kadın genital derisi için normal doz 60 dakika boyunca 10 cm karelik alan üzerine 1-2 g’dır.

Jetex krem yüze sürülür mü?

Eğer yüzünüzde egzama, kesik, açık yara yoksa Jetex kremin yüze uygulanmasında bir sakınca yoktur ancak göze temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Jetex krem zararlı mı?

Tüm ilaçlar gibi, Jetex kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Jetex krem polioksietilen yağ asidi esteri içerdiği için deri reaksiyonlarına sebep olabilir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri