Polkadot (DOT) Nedir? Kar Sağlar Mı?

Polkadot (DOT) Nedir? Kar Sağlar Mı?
Polkadot (DOT) Nedir? Kar Sağlar Mı?
3 Şubat 2021

Polkadot 2010 senesinden bu yana bizlerle iç içe olmaktadır. 11 yıldır Polkadot Nedir? diye hiç merak ettiniz mi? Biz sizleri düşünerek Polkadot (DOT) Nedir? Kar Sağlar Mı? yazımızı kaleme aldık. Polkadot Nedir? sorusundan ziyade aklınızdaki bütün soru işaretlerini yazı sonunda kaldıracağız. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

Polkadot’un Misyonu

Rastgele bir merkeze sahip velayete bağlı olmayan, kimlik ve bilgilerinizin kensizin elinizde olduğu bir Polkadot düşünün. Polkadot yanlızca kullanıcıların iradesinde olan olan merkezi olmayan bir Web’i var edecek.

Polkadot kendine ait ve konsorsiyum zincirlerini, açık bir şekilde ve izin sormayan ağları, oraclelları ve henüz var olmamış olan gelecekteki teknolojiler ile bağlantı kurmak için yaratılmıştır. Polkadot, bağımsız blokajların Polkadot röle zinciri vasıtasıyla bilgilerinizin ve işlemlerinizin emnitli bir şekilde alım satım işleminde olabileceği bir interneti hızlandırıyor.

Polkadot, dağılmış uygulama, hizmetler ve kuruluş ağı yaratmayı olması gerekenden daha çok basitleştiriyor. İnovatörlerin daha basit cevaplar oluşturmayı amaçlayarak toplumu, kurumların emniyetlerini hiçe sayamadığı, sorunlu bir ağa güvenmekten alı koymayı hedefliyoruz.

Polkadot (DOT) Nedir?

——Ortalama 2010 senelerinde Bitcoin ile hayatımıza giren kripto paralara düzenli olarak yenileri gelmektedir ve teknolojileri gelişmektedir. Bunların arasından biri ise Polkadot’tur. 2020 senesinde merkezi İsviçre olan Web3 vakfı vasıtasıyla oluşturuldu ve piyasalarda konumunu belirtmiş oldu.—–

—-Kısa bir zamanda ismini duyuran ve DOT kısaltması ile kripto para borsalarında  yer edinen Polkadot, birden fazla blok zincirini bir tane ağa bağlayan güncel bir blockchain belgesidir. Polkadot, birbirleri ile bağlantı kuran bu ağlar vasıtasıyla zincirler arasında veri transferi oluşturabilmesine de imkan sağlamaktadır. Sistemin içerisinde pek çok farklı kullanıcı rolü mevcuttur. Var olan bu rollerin hepsi sistemin düzenli bir şekilde ilerlemesini ve güvenilir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.——

DOT Coin Nedir?

DOT, genel olarak 3 adet amaca yönelen bir hizmettir Bunları saymamız gerekirse; dare, staking, bonding’dir.

Polkadot coin, Coin MarketCap istatistiklerinde yazımızı yayınladığımız zamanda 17.14 dolardı. Bitcoin karşısında DOT coin, muvacehesinde 0,0004806 BTC ile işleme alındığını göz önünde tutmak isteriz. Nitekim DOT token, 30 Eylül 2019 tarihinde 3,69 dolar olarak en düşük değerini sahip olurken 27 Ağustos 2020 tarihin de 6,79 dolar ile en yüksek seviyeye ulaşmıştır.

Polkadot kuruluş amacı; boyutlandırabilir, lazım olduğu vaziyetlerde kişiselleştirilebilirlik ve ortak eyleme geçebilmek üzerine fonksiyonel çözümler yaratmaktır. Polkadot’un kurucuları, hiçbir blok zincirinin bütün hedeflere seri, emniyetli ve faydalı biçimde ele alacağı biliniyor.

polkadot-nedir?-kar-saglar-mi?
Porkadot Nedir? Kar Sağlar Mı?

Polkadot Neden Diğerlerinden Farklı?

Bölünmüş pek çok blockchain ağına sahip olan Polkadot, pek çok zincir üzerindeki birçok işlemi beraberce, aynı düzlemde işleyebilmektedir. Bu paralel işlem feri, ölçeklenebilirliği de ciddi şekilde yükseltmektedir.

Kişiselleştirilmiş blockchain ağları Polkadot protokolüne saniyeler içerisinde bağlantı kurabiliyor ve Substrate standardı vasıtasıyla geliştirilmeleri hem basit hem de daha hızlı olmaktadır. Ağ bununla birlikte olabildiğince esnek ve uyarlanabilir yapıda sunmaktadır. Katılımcılar içerisinden akıllı telefonda yer alan uygulamalara  eşdeğer bilgi paylaşımına ve işlev paylaşımına olanak sağlamaktadır. Polkadot, güncel özellikler eklemek yada var olan sorunları ortadan kaldırmak için çatallanma işlemine gerek kalmadan müdahalesiz bir şekilde yükseltilebiliyor.

Ağ bununla birlikte, güvenliğin temin etmekte yardım eden maksimum düzeyde gelişmiş, kullanıcıyı merkeze alan bir yönetim sistemine de sahiptir. Topluluklar, Polkadot blockchain ağının yönetim gereksinimlerini ve değişmekte olan şartlara göre kişiselleştirme meydana getirebiliyorlar. Aday göstericiler, doğruluğa onay verenler, karıştırıcılar ve denetleyiciler ile birlikte, ağın emniyetini temin etmek, sürdürmek ve olumsuz davranışları yok etmek için farklı görevler için gerekeni yapmaktadırlar.

DOT Diğer Ağlar ile Nasıl Birlikte Çalışır?

DOT ‘ e teknolojisine sahip uygulamalar ve ağlar, bununla birlikte kuşkulu olan veri uygulamalarını merkezi hizmet sağlayıcılarına gerek duymadan akıllı telefonlarda var olan uygulamalar gibi işlevleri ve bilgileri otomatik olarak üleştirebilir. Büyük ölçüde istiklalini duyurmuş ve bu ortamlarda iş gören kendisinden önceki ağların tersine DOT, iş birliği vasıtasıyla zincirler arası bağlantıyı oluşturup sunmaktadır.  Bu işlem, kendinden sonrakiler için güncel olacak hizmetlerin önünü açmıştır. Dolayısıyla kullanıcıların daha farklı zincirler mesafesinde veri aktarmasına olanak tanımaktadır. Örnek vermek gerekirse; Uzemku mali hizmetler sunan bir zincir, pay belgiti ticareti gerçekleştirebilmesi için borsa ücretleri gibi var olan reel dünya değerlendirmelerine ulaşıp farklı bir zincir ile bağ sağlayıp iletişim geçekleştirebilir.

DOT Coin Avantajları Nelerdir?

  • Kişiselleştirilebilir bir teknolojik ağ
  • Boyutlandırılabilir bir zincir ağ
  • Zincirler ve Blockchain’ ler arası ortaklık
  • Tasarımları vasıtasıyla karışabilir merkezi yönetim
  • Rakiplerine nazaran biraz daha kolay güncellenme mevcudiyetinde olması

DOTun En Güçlü Özelliği Nedir?

DOT Coin eyleme geçerken ayrı bir blockchain’ler tercih eder. Bunu da sadece belirli çerçeveler doğrultusunda meydana sıkışıklık kadar işleme alabilir. DOT, parçalara ayrılmış birden fazla zincirli ağdır. Buda demek oluyor ki, pek çok zincirde yer alan işlemi paralel olarak eyleme alabilir ve bununla birlikte bu işlemleri teker teker işleyen eski ağlar içerisinde oluşan trafiğin önüne geçebilir. Bu paralel olan işlem gücü, işlem boyutlandırılabilirliği ciddi ölçüde yükselterek daha çok kabul edilme ve bununla birlikte gelişme sağlamak için doğru gerekçeler tasarlamaktır. DOT’ a bağımlı parçalara bölünmüş zincirler, eski yada yeni ağ vasıtasına paralel beraber olarak iş yaptıkları için buna parachain adı verilmiştir.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır?

Polkadot satın alıp alabilmek için ilk yapmanız gereken ülkemizde olan kripto para borsalarından herhangi birisine üyelik hesabı açmanız gerekmektedir. Zaman kaybetmeden ve pratik bir biçimde kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra sistemde mevcut olan ödeme seçenekleri ile hesabınıza dilediğiniz kadar ücret yüklemelisiniz. Ücret yükleme işleminizi tamamladıktan sonra borsada DOT adıyla görünen Polkadot’u istediğiniz miktarda satın alıp daha sonra satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başkaca olarak, kripto paralarda işlem miktarına göre güncel olarak düşüş ve yükseliş olabileceği gibi satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce detaylı bir şekilde değerlendirme yapmanızı ve dikkat etmenizi öneririz.

Polkadot Kullanıcılarına ne vadediyor?

Polkadot anlatılan teknik özellikleriyle aynı anda birçok blok zincir tasarımına karşılayabilmeyi; daha hızlı, boyutlandırabilirlik ve emniyetli bir ağdan yaratıcıları faydalanabilmeyi; paralel zincirlerde iş gören benzersiz projeleri bir arada işleme almayı amaçlıyor. Benzersiz blok zincirlerin kendi dünyalarında özgür ve birbirinden habersiz çalışan tasarımlarını kendi yapmış olduğu zincirinde birleştirmeye imkan sağlamaktadır. Bu bahsettiğimiz özellikleriyle Polkadot hem dış hem iç aktörler için bir arada is yapabilmeyi fazla bir olanak sunmayı amaçlamaktadır.

Polkadot’un Altyapısı

Polkadot, Nominated Proof of Stake ile isimlendirilen bir sistemi tercih etmektedir.

Polkadot’ta doğrulama işleminde konumlanabilmek ve  konsensüs rollerine sahip olabilmek için DOT isimli “governance token”ını “stake etmek” gerekmektedir. Bütün “proof of stake” konsensüs sistemlerinde stabil olan bu mesele, oyun kuramından başlangıç yaparak ağın emniyetini sağlamlaştırmak için tercih edilen bir yöntem.

Polkadot, üç katmanlı bir sistemde işlemlerini yürütüyor. Emniyet, konsensüs ve zincirler arası bağlantıyı sağlayan “Relay chain”, Polkadot’un merkezi olarak ele alınıyor. “Relay chain”, Polkadot ağının emniyet, konsensüs ve zincirlerin bağlarını organize eden merkez katmanı.

Birbiriyle aynı doğrultuda çalışmakta olan zincirleri sembolize eden “Parachain” ve diğer blokzincirlerle iletişim sağlaya “Bridge” de “Relay chain” ile beraber çalışan diğer iki katman. “Parachain” ile birbiriyle aynı doğrultuda çalışan pek çok zincirde farklı projeler kendi zincirlerinde işlemlerini gerçekleştirme imkânına kavuşuyor. “Polkadot’un önemli ölçeklendirme isteklerinin temelinde bu bileşen mevcuttur. Bridge” ise Polkadot’un  Ethereum, Bitcoin gibi diğer blokzincirlerle iletişim haline girmesini imkan sunan parçasıdır. Polkadot ağının aktifsel bir zemin kazanması, bahsettiğimiz üç katmanın vasıtaysıyla olmuştur.

Polkadot dört tür konsensüs rolü ile sistemin işlemesini sağlamayı amaçlandırmaktadır. Validator, nominator, collator ve fisherman olarak isimlendirilen bu roller aslında  başlangıcı DOT “stake” etmekle olan ve her biri onaylama, ağın emniyetini gerçekleştirme, shard’lardan işlemleri toparlama ve sistemin işleyişini olumsuz yönde etkileyen validatorleri ayıklama görevlerini üstlenir.

polkadot-nedir?-kar-saglar-mi?
Porkadot Nedir? Kar Sağlar Mı?

İlginizi Çekebilir: 2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Porkadot’un Resmi Hesapları Nelerdir?

Porkadot’un resmi internet sitesi buraya hesabı için buraya tıklayınız.
Porkadot’un resmi Discord hesabı için buraya tıklayınız.
Porkadot’un resmi Youtube hesabı için buraya tıklayınız.
Porkadot’un resmi Twitter hesabı için buraya tıklayınız.
Porkadot’un resmi Reddit hesabı için buraya tıklayınız.
Porkadot’un resmi GitHub hesabı için buraya tıklayınız.

Porkadot Değerlerine Güncel Olarak Nereden Ulaşabilirim?

Porkadot değerlerine güncel olarak buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Polkadot USD üzerinden Değeri nedir?

Palkadot’un USD üzerinden değeri 16,53 USD’dir.

Polkadot’un TL Üzerinden Değeri Dedir?

Palkadot’un TL üzerinden değeri 146,74 TL’dir.

Polkadot Kim Tarafından Kuruldu?

Polkadot üç kişi tarafından kurulmuştur. Peter Czaban, Dr. Gavin Wood, Robert Habermeier tarafından kurulmuştur.

Porkadot’u Kim Kurmuştur?

Poradot, Web3 Vakfı’nın ilk projelerinden birisidir.. Web3 Vakfı’nın resmi sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Porkadot’un Amacı Nedir?

Parkadot’un kuruluş nedeni ve aynı zamanda amacı; tamamen fonksiyonel ve kullanıcı yanlısı merkezi olmayan bir ağ yaratmak için kurulmuştur.

Porkadot’un Kuruluş Tarihi Nedir?

Porkadot’un kuruluş tarihi, 19 Mayıs 2020’dir.

Porkadot’un Madenciliği Var Mı?

Porkadot’un madenciliği malesef mevcut değildir.

polkadot-nedir?-kar-saglar-mi?
Porkadot Nedir? Kar Sağlar Mı?

Polkadot’un Geleceği

Şirketler, tasarımlarını Polkadot’a vermenin yararlarını ve verimliliğine dikkat ettikçe, Polkadot sistemi gün geçtikçe hızlı bir şekilde büyüme göstermeye devam ediyor ve gücüne güç katmaya devam ediyor. Polkadot’un eşsiz tasarımı, projelere daha önceki ağlarda imkanlardan daha fazla güncellik ve esnek yineleme fırsatı sunmaktadır. Polkadot, pek çok özel zinciri bir büyüme hızı iyi ağda bir araya toplayarak, blok zinciri teknolojisinin reel dünya yararlanma durumları için de tam potansiyelini elde etmesini amaçlayarak güncel pazarlara yol gösterir ve gelecekteki merkeze sahip olmayan ekonomiler için yeni bir yol çizer.

Polkadot Coin Yorum

Polkadot’un pekçok Blockchain’e iş birliği şansı vermesi kullanıcıları tarafından fazlasıyla olumlu bir özellik olarak vasıflandırıyor. Platformun beraberinde DOT coin daha yeni yaratılan bir token olduğu için “Polkadot coin alınmalı mı?” sorunun cevabını net bir şekilde vermemiz yanlış olacaktır. Lakin Binance listelenmesi ve sürekli olarak güncellenen DOT coin, her token’da mevcut olduğu gibi kullanıcıların ilgisini daha fazla toplamaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=kmyFy2h8hBM

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler