Samsung Memoji Nasıl Yapılır? 5 Dakikada Bir Kopyanızı Oluşturun

Samsung’un yeni model telefonları ile birlikte kendinizin bir memojisini oluşturabiliyorsunuz. Gelin samsung memoji nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Yüzünüzün bir memojisini oluşturarak sıradan emojiler yerine sohbette kendi gerçek ifadelerinizi gönderebilirsiniz. Böylece sohbetin rengini değiştirebilirsiniz. Eskiden iPhone telefonlara özel bu özelliği Samsung Note 9, Galaxy S9, Note 10 ve Galaxy S10’da kullanabilirsiniz. Eğer bu telefonlara sahip değilseniz biraz aşağıya inerek emoji oluşturma uygulamasına da göz atabilirsiniz.

Ar Emoji Kullanarak Samsung Memoji Nasıl Yapılır?

Samsung Memoji Nasıl Yapılır?
Samsung Memoji Nasıl Yapılır?

Ar Emoji tamamen memoji ile aynı işleve sahip. Yapılış biçimleri ise biraz farklı. Nasıl mı?

  • Kameranızı açın,
  • Sırasıyla üst kısımda yer alan Ar Emoji ve Emojimi Oluştur butonlarına tıklayın,
  • Resminizi çekin,
  • Kendinize has ayarlamaları yapın,
  • Ar Emojinizi sıra dışı veya size bağlı olarak özelleştirin,
  • Sırasıyla İleri ve Bitti butonlarına tıklayın.

Her şey bu kadar. Ar Emojileri alanından yaptığınız tüm emojilere ulaşabilir ve yönetebilirsiniz. Eğer silmek isterseniz ise tek yapmanız gereken kameranızı açtıktan sonra Ar Emoji’ye tıklamak ve silmek istediğiniz emojinin üstüne basılı tutmak. Onaylamak için gelen Sil butonuna tıkladığınızda Ar Emojiniz silinmiş olacaktır.

Samsung Ar Emoji WhatsApp’ta Nasıl Kullanılır?

Oluşturduğunuz emojiyi kullanmak için tek yapmanız gereken WhatsApp’ta mesajlaşırken klavyenizdeki çıkartmalar bölümüne tıklamak. Tüm Ar Emojilerinizi bu bölümde bulabilirsiniz.

Android Emoji Yapma Programı

Samsung, Xiaomi veya Huawei telefonlarından birini kullanıyorsanız aşağıdaki program ile sizde kendi emojinizi oluşturabilirsiniz. Tabii ki Samsung Ar Emoji kadar iyi olmayacaktır fakat eksikliğini de aratmayacaktır.

Bitmoji

Android Emoji Yapma Programı Bitmoji

Snapchat’a bağlı Bitmoji uygulamasını kullanarak ruh halinizi yansıtan ve tamamen size benzeyen emojiler oluşturabilirsiniz. Dilerseniz yüzünüzü taratarak otomatik bir emoji oluşturun dilerseniz baştan bir emoji yapın. Kıyafetler ve birçok detay ile kelime kullanmaya bile ihtiyacınız kalmayacak.

Önemli Not: Bitmoji kullandığınızda tasarladığınız emojileri sohbette kullanabilmek için bitmoji klavyesini kullanmanız gerekiyor. Üstelik sadece Bitmoji değil; hangi emoji tasarlama uygulamasını kullanırsanız kullanın ona ait klavyeyi kullanma zorunluluğunuz var. Eğer android klavyenizi değiştirmekten yana bir sorununuz yoksa birbirinden güzel binlerce tasarıma göz atabilirsiniz.

Android Fotoğraftan Emoji Yapma

Şu an için Samsung AR teknolojisi henüz fotoğrafları işleyemiyor ancak Mirror uygulamasını kullanarak fotoğraflarınızı emojiye çevirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu