Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı?

Mor ve Ötesi grubunun kurucu üyelerinden biri olan Derin Esmer şarkılarını dinleyen ve sevenler tarafından fazlasıyla araştırılmaktadır. Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Gibi birçok konu merak edilmektedir. Mor ve Ötesi grubunun hem vokali hem gitaristi olan Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Merak ettiğiniz tüm sorular yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

1976 tarihinde dünyaya gelen Derin Esmer müzik alanına fazlasıyla ilgisi bulunmaktadır. İstanbul doğumlu olan Esmer ortaokul ve lise eğitimini alırken de ilk enstrümanı olan piyano eğitimini de bu sırada tamamlamıştır. Gerek eğitimi gerek kariyeri gerekse özel hayatı ile ilgili merak edilen detayları sizler için listeledik. 

Bu yazımızda Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Derin Esmer Kaç Yaşında? Derin Esmer Hangi Burç? Derin Esmer Nereli? Derin Esmer Mesleği, Derin Esmer Boyu ve Kilosu, Derin Esmer Müzik Hayatı gibi birçok konu başlığını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı?

Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı?

Derin Esmer 1976 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Mor ve Ötesi grubunun hem vokali hem gitaristi olan Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. İlgisinin başlamasıyla beraber küçük yaşta ilk enstrümanı olan piyano eğitimine de başlamıştır. Ortaokul ve lise eğitimini bitene kadar klasik piyano eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

Üniversite yıllarında da çalışmalara devam eden Derin Esmer (Swarthmore College – ABD), piyanist Marcantonio Barone ile daha sürekli olarak piyanoya yöneldi. Aynı yıllar içerisinde de klasik batı müziği üzerine teori ve tarih dersleri de alarak teorik bilgilerle kendini geliştirdi. Piyanoyla beraber gitar çalmaya ve şarkı söylemeye de başlayan Derin Esmer Alman Lisesinin bünyesindeki çeşitli cover (yorum) gruplarıyla sahnelerde yer aldı. 

Bunlardan en önemli grup ise Decision adlı grubun, Mor ve Ötesi’ne dönüştüğü sürece yoğun katkısı ve etkisi olmuştur. Mor ve Ötesi’nin, Şehir (1996) ve Bırak Zaman Aksın (1998) albümlerine, gitar ve vokallerin yanı sıra çeşitli düzenlemelere ve bestelemelere katılmıştır. Mor ve Ötesi grubu yaptığı albümlerle fazlasıyla sevilmiş ve giderek kitlesini büyütürken 1998 yılında gruptan ayrılmıştır. Tabi durum böyle olunca Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Sorusu da merak konusu olmuştur. 

Mor ve Ötesi grubundan ayrıldıktan bir süre müzik alanında sessiz kaldı. 1998 – 2001 tarihleri arasında kendini dinleyen Derin Esmer bu sessizliği girdiği bir müzikal ile bozmuştur. Aynı yıl içerisinde solo bir albüme girebilecek nitelikte birçok şarkının ilk taslakları ile ortaya çıkartarak 2013 yılında bu şarkılardan oluşan bir seçki oluşturulmuştur. 2004 – 2006 yılları arasında bir albümünün birinci kayıt dönemini gerçekleştirmiştir. Albüme girecek parçalar ev stüdyosu koşullarında kaydedilmiştir. 

Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı?

İlginizi Çekebilir: Mor ve Ötesi Grubu Kimdir?

2007 yılında “Gerçek Hayat’ın” o günkü kayıtlarına çeşitli miksler yapıldıysa da Derin Esmer, aradığı müzikal olgunluğu yakaladığına ikna olmayarak çeşitli çözüm arayışına girmiştir. Bu arayış içerisinde Robert Wawoe (ses mühendisi, Orlando, ABD) ile tanışarak aralarında özel bir uyum yakalamıştır. 

Bu uyuma istinaden de “Gerçek Hayat” şarkısı için test amaçlı sil baştan kayıtlar yapmaya karar vermiştir. Kayıtların yeniden yapılmasıyla birlikte 2008 Mayıs tarihinde tatmin edici sonuca ulaşmış ve aralık ayında yayınlanacak Gerçek Hayat EP’yi oluşturmuştur.

Derin Esmer Kaç Yaşında?

1976 tarihinde dünyaya gelen Derin Esmer 46 yaşındadır.

Derin Esmer Nereli?

Aslen nereli olduğuna dair net bir bilgi bilmesek de Derin Esmer nereli sorusunun cevabına İstanbullu diyebiliriz. Derin Esmer İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Derin Esmer Hangi Burç?

Derin Esmer doğduğu ay ile ilgili net bir bilgi bulunmadığı için hangi burç olduğuna dair de bir bilgi verememekteyiz. Güncel bilgilerle tekrar karşınıza çıkarak merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Derin Esmer Mesleği

Müzik alanında kendini geliştiren, çeşitli enstrümanlar öğrenen ve Mor ve Ötesi grubunda kuruluş aşamasında faydası bulunan Derin Esmer mesleği hem vokalist hem de gitaristtir.

Derin Esmer Boyu ve Kilosu

Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Sorularının yanı sıra bir diğer merak edilen sorulardan birisi de Derin Esmer Boyu ve Kilosu olmaktadır. Derin Esmer boyu 1,78 kilosu ise 82’dir. 

Derin Esmer Müzik Hayatı

Derin Esmer müzik hayatı sevenleri tarafından oldukça merak edilmektedir. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış bu ilgiyle beraber küçük yaşta ilk enstrümanı olan piyano eğitimine başlamış ve kendini geliştirmek için ilk adımı atmıştır. Devamında ise ortaokul ve lise eğitimini bitene kadar klasik piyano eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

Üniversite yıllarında da Derin Esmer müzik hayatı çalışmalarına devam etmiş ve (Swarthmore College – ABD), piyanist Marcantonio Barone ile sürekli olarak piyanoya yönelmiştir. Aynı yıllar içerisinde de klasik batı müziği üzerine çeşitli teori ve tarih dersleri de alarak teorik bilgilerle kendini geliştirmiştir. Piyanoyla beraber gitar çalmaya ve şarkı söylemeye de başlayan Derin Esmer Alman Lisesinin bünyesindeki çeşitli cover (yorum) gruplarıyla sahnelerde yer alarak müzik hayatındaki gelişmeleri artış göstererek devam etmiştir.  

Bu yazımızın içerisinde Derin Esmer Kimdir? Mor ve Ötesi Grubundan Neden Ayrıldı? Derin Esmer Kaç Yaşında? Derin Esmer Hangi Burç? Derin Esmer Nereli? Derin Esmer Mesleği, Derin Esmer Boyu ve Kilosu, Derin Esmer Müzik Hayatı gibi konu başlıkları yer almaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu